Kuidas valida oma kauaoodatud reisile reisikorraldaja?

Lennureisid hakkavad tasapisi taastuma ning meie poole pöörduvad sajad inimesed ühe ja sama küsimusega: kuidas praegustes keerulistes tingimustes valida oma kauaoodatud reisile reisikorraldaja? Hea meelega jagame teiega nippe:

1. Kontrolli Äriregistris https://ariregister.rik.ee/index?lang=est, kas reisipakkuja on registreeritud Eestis?

2. Uuri ettevõtte tausta ja ajalugu – kui tegemist on täiesti uue reisiettevõtjaga, kes ei ole Eesti turul tegutsenud vähemalt 3 aastat, siis pigem eelista kogenumat ja tuntumat tegijat, kes on jäänud ellu ka kõige keerulisemal ajal.

3. Tutvu reisiettevõtjate kohta esitatud andmetega majandustegevuse registris: https://mtr.mkm.ee/ ja täpsusta, kas reisiettevõtjal on olemas piisav tagatis. Tagatise olemasolu ja piisavus on oluline, et vajaduse korral oleks võimalik kõik reisijad reisi lähtekohta tagasi tuua ning ühtlasi tagastada kõigile tarbijatele nende poolt tasutud reisitasud. Olukorras, kus reisiettevõtja tagatis on ebapiisav või puudub sootuks, on seadusega ette nähtud reisijate õiguste ja huvide kaitse tagamata.

4. Uuri, et reisiettevõtja koduleht on eesti keeles ja seal on olemas ajakohane informatsioon reiside kohta

5. Veendu, et reisipakkuja telefoninumbrid ja email´i aadressid toimivad ja et vajadusel saad temaga ühendust võtta. Samuti kontrolli, kas tal on olemas Eestis kontor ja aadress, kuhu saad vajadusel kohale tulla.