Oluline teave ohtumaks reisimiseks

Egiptuse reiside toimumise tingimused:

Hetkel kehtivate Egiptusesse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt:https://reisitargalt.vm.ee/riigid/egiptus/

Riiki sisenemise tingimused:
Alates 6. eluaastast on kõigil, kes soovivad riiki siseneda kohustus esitada üks kahest dokumendist:

 • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad QR-koodiga vaktsineerimissertifikaadi, mis tõendab, et vaktsineerimise lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva (nõutud dooside arv: AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sputnik V – 2 doosi , Janssen – 1 doos. Juhul kui Covid-19 haiguse läbipõdenu on saanud kaitse tõhustamiseks 1 doosi Pfizer-BioNTech vaktsiini, siis seda ei loeta väljaspool Eestit täielikult vaktsineerituks);
 • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 originaal sertifikaadi (inglise või araabia keeles) negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne Egiptusesse saabumist.

Ilma inglisekeelse tõendita reisijat pardale ei lubata.

Saabudes Egiptusesse peab riiki siseneja täitma lennujaamas ankeedi enda andmete ja kontaktinfoga. Ankeedi saab ka ette täita SIIT.

Kohustuslik on kehtiva tervisekindlustuse olemasolu. Karantiininõuet ei kohaldata.

Testi saab teha nt. SYNLAB, MEDICUM või CONFIDO tervisekeskuses, test on tasuline (hind orienteeruvalt 60 eur)

PCR testi tulemus ja vaktsineerimise tõend on saadaval allalaadimiseks/välja printimiseks www.digilugu.ee lehel.

Egiptuse ametiasutustes ja teenindusasutustes ning ühistranspordis on kohustuslik kanda maski (kohustuse mittetäitmisel on kohene trahv 50 EGP).

Täpsem info kehtivate nõuete kohta: https://www.egyptonlinevisa.com/travel-restrictions/#Egypt-PCR-test-requirement

EESTI ELANIKELE KEHTIVAD REEGLID EGIPTUSEST TAGASIPÖÖRDUMISEKS

Kõikidel Egiptusest lennukiga Eestisse saabuvatel reisijatel (sh lastel, kelle eest esitab andmed tema vanem) tuleb enne saabumist Eestisse täita piiriületaja ankeet https://iseteenindus.terviseamet.ee/ . Seda saate teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased. Palun hoidke alles pärast ankeedi täitmist meiliga saabunud kinnituskiri! Täidetud deklaratsiooni kinnitust kontrollitakse tagasilennul lennujaama check-in lauas.

Al. 10.01.2022 kehtib uus kord seoses karantiininõuetega Egiptusest saabujatele.

Seoses omikrontüve laia levikuga Eestis, Euroopas ja ka mujal maailmas lõpetati al. 7. jaanuarist täiendav testimiskohustuse nõue lennujaamas Egiptusest tulnud inimestele.

Vaktsineerimata või COVID-19 haigust viimase kuue kuu jooksul mitte läbi põdenud reisijad, peavad reisilt tulles jääma eneseisolatsiooni 7 päevaks, täiskasvanud isolatsiooniaega testiga lühendada ei saa.

Kuni 19-aastased koolis käivad lapsed ja noored, kes on vaktsineerimata või COVID-19 haigust viimase kuue kuu jooksul mitte läbi põdenud, saavad 7 päevast eneseisolatsiooni nõuet lühendada, tehes neljandal päeval pärast saabumist koroonaviiruse PCR-testi. Kui selle tulemus on negatiivne, tohib järgmisel kolmel päeval käia koolis, huviringis või osaleda noorsootöös. See on nn lihtsustatud eneseisolatsioon, mille jooksul ei tohi laps ega noor sel ajal osaleda muudes tegevustes väljaspool kodu, näiteks ei tohi käia teatris, kohvikus, kinos.

NB! Rangelt soovituslik on reisilt saabumisel teha kiirtest enne õppeasutusse minemist ka lastel ja noortel, kes on vaktsineeritud või kes on COVID-19 haigust viimase kuue kuu jooksul põdenud!

Eneseisolatsioonist on vabastatud inimesed, kellel on vaktsineerimiskuur lõpetatud ning vaktsineerimise tõend on kehtiv vastavalt kehtivatele nõuetel või kes on COVID-19 haiguse viimase 180 päeva jooksul läbi põdenud ja arsti poolt terveks tunnistatud. Kuigi vaktsineeritud või viimasel poolaastal haiguse läbipõdenud inimesed ei pea jääma reisilt tulles eneseisolatsiooni, kehtib neile testimise soovitus ning soovitus vähendada seitsme päeva jooksul kontakte, jääda võimalusel koju ning jälgida tervist.

NB! Kuna info on pidevas muutuses on kõigil reisijatel KOHUSTUSLIK lugeda kehtivaid nõudeid: https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse/eestisse-saabujale

 

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

Seoses koroonaviiruse (COVID-19) levikuga kehtivad Mehhikos täiendavad riiki sisenemise piirangud, selleks et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Enne reisi Mehhikosse

Euroopa Liidust Mehhikosse saabuvad reisijad ei pea esitama negatiivse tulemusega COVID-19 koroonatesti sertifikaati.

Kõik reisijad peavad enne Cancúni saabumist täitma järgnevad dokumendid:

 • COVID küsimustiku, mis on leitav SIIT. Peale täitmist saab reisija QR-koodi, mis tuleb esitada lennujaama saabumisel.
 • FMM turistikaardi, mis on leitav SIIT.

Kindlustus

 • Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Mehhiko ei kata isolatsiooni ega COVID-19 viiruse raviga seotud kulusid.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Mehhikos hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Cancúni lennujaama saabudes peavad reisijad täitma terviseriske puudutava ankeedi. Võimalik, et juhuslikult valitud reisijatel kontrollitakse kehatemperatuuri ning viiakse läbi täiendav koroonatest, mis võib olla reisija enda kulul.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades. Kohustus on hoida distantsi ning pesta või desinfitseerida sageli käsi.

COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Mehhikos viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Oikumena esindajat. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni. Mehhiko valitsus ei kata isolatsiooni ega COVID-19 viiruse raviga seotud kulusid.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse

Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning ei kuulu Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, rakendub kümne päevane isolatsioonikohustus sõltumata riigi nakatumisnäitajast. Eneseisolatsiooni alternatiiviks on negatiivsed koroonatesti tulemused. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi Välisministeeriumi lehelt.

Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Oikumena ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

 

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

Seoses koroonaviiruse (COVID-19) levikuga kehtivad Araabia Ühendemiraatides täiendavad riiki sisenemise piirangud, selleks et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

Vajalikud dokumendid ja toimingud enne reisi Dubaisse:

 • Kõik reisijad peavad täitma deklaratsiooni Health Declaration Form ja esitama selle Dubaisse saabudes. Vorm on leitav SIIT.
 • Kõik reisijad peavad täitma Quarantine Commitment Form‘i ja esitama selle Dubaisse saabudes. Vorm on leitav SIIT. Soovitame vormi välja printida ja täita enne reisi.
 • Kohustuslik on all laadida mobiilirakendus COVID-19 DXB-Smart ning end seal registreerida.
 • Kõik reisijad (sh ka lõplikult vaktsineeritud ja COVID-19 läbipõdenud) alates 12. eluaastast peavad esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta, mis on tehtud mitte varem kui 72 h enne Dubaisse saabumist.
 • Kohustuslik on omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi

Reisija peab Dubaisse saabudes esitama tõendi kinnitatud majutuse kohta Dubais ning tagasilennupiletid.

Negatiivse tulemusega sertifikaat COVID-19 PCR testi kohta
Kõik reisijad (sh ka lõplikult vaktsineeritud ja COVID-19 haiguse läbipõdenud) alates 12. eluaastast peavad Dubaisse saabudes esitama negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi kohta.
PCR test peab olema tehtud mitte varem kui 72 h enne reisi.
Aktsepteeritakse vaid akrediteeritud laborites läbiviidud teste.
Sertifikaadil esitatud isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil ehk passil.
Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult ning testi tegemisel peab arvestama kohaliku Dubaisse saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.

Kindlustus
Dubaisse reisides on kohustuslik on omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi.
Lisainfo testimise, vaktsineerimise ja ELi COVID tõendite kohta:
Lisainfo testimiste kohta on leitav koroonaviiruse testimiste kodulehelt: www.koroonatestimine.ee.
Lisainfo COVID-19 vaktsineerimise kohta on leitav kodulehelt www.vaktsineeri.ee.
Lisainfo Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite kohta: https://kkk.kriis.ee/

Turvaprotokoll Dubaisse saabumisel
Dubaisse saabudes võidakse valitud reisijatele teha täiendav PCR test.
Testitulemuste selgumiseni peab reisija viibima hotellis eneseisolatsioonis.

NB! Nõuded Abu Dhabisse sisenemisel:
Kõik reisijad peavad enne reisi Abu Dhabisse end registreerima ICA Smart Travels Service süsteemis.
Kohustuslik on alla laadida mobiilirakendus Alhosn ning end seal registreerida.
Vaktsineeritud reisijad ette näitama rohelise staatuse Al Hosni rakenduses.
Vaktsineerimata reisijad peavad esitama mitte varem kui 96 h enne Abu Dhabisse sisenemist tehtud negatiivse PCR testi sertifikaadi.
Lisaks tehakse Abu Dhabi emiraadi piiril reisijatele täiendav tervisekontroll. COVID-19 sümptomite ilmnemisel saadetakse reisija täiendavale testimisele (tasuta kiirtest).
Positiivse kiirtesti tulemusega Abu Dhabisse siseneda ei lubata.

Olukorrast sihtkohas
Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades. Samuti kehtib nõue hoida teiste inimestega distantsi vähemalt 2 meetrit ning pesta või desinfitseerida sageli käsi.
Enamustes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50%-70% võrra väiksem. Täiendavaid ohutusmeetmeid rakendatakse kogu hotelli territooriumil, spordisaalides, restoranides ja terrassidel, baarides, kohvikutes, kasiinodes ning mänguruumides.
NB! Abu Dhabis peab avalikesse kohtadesse sisenemiseks ette näitama rohelise staatuse Al Hosni rakenduses.

COVID-19 haigusnähud
Juhul, kui Dubais viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat. Reisija suunatakse testimisele. Positiivse COVID-19 testi tulemuse korral peab reisija jääma 14 päevaks eneseisolatsiooni. Kõik haigestumisega kaasnevad kulud tuleb reisijal endal kanda. Dubai valitsus ei kata COVID-9 haigestumisega kaasnevaid kulusid. Dubaisse reisides on kohustuslik on omada COVID-19 kaitsega tervisekindlustuse poliisi.
Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse
Naastes Eestisse riikidest, mis asuvad väljaspool Euroopa Liitu ning kuuluvad Euroopa Liidu Nõukogu soovituse lisas 1 esitatud nimekirja, ei rakendu kümne päevane isolatsioonikohustus kui riigi nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on alla 75. Kui nimetatud riikide nakatumisnäitaja 14 päevasel arvestusperioodil on üle 75,1, rakendatakse testimise kohustust. Viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenutele ning vaktsineerimiskuuri lõpetanud reisijatele isolatsiooninõudeid ei kohaldata, vaata täpsemaid tingimusi SIIT.
Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.
Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest Oikumena ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.
Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Hispaania reiside toimumise tingimused:

Hetkel kehtivate Hispaaniasse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/hispaania/

Riiki sisenemise tingimused:
Alates 12. elusaastast on kõigil, kes soovivad riiki siseneda kohustus esitada üks kolmest dokumendist:

 • pädeva asutuse poolt välja antud vaktsineerimistõend, mis kehtib alates 14 päeva möödumisest täieliku vaktsineerimiskuuri viimase doosi manustamise kuupäevast (nõutud dooside arv: AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax)  Pfizer-BioNTech (Comirnaty) – 2 doosi, Janssen – 1 doos, Sputnik V ei aktsepteerita. Juhul kui Covid-19 haiguse läbipõdenu on saanud kaitse tõhustamiseks 1 doosi Pfizer-BioNTech vaktsiini, siis seda ei loeta väljaspool Eestit täielikult vaktsineerituks);
 • koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse testi kohta, mis ei tohi olla vanem kui 72h PCR-testi puhul ja 48h antigeeni testi puhul enne lennu saabumist sihtkohta (NB! arvestatuna kohaliku aja järgi, Tenerifel on kell -2h Eesti ajast). Aktsepteeritakse NAAT-tüüpi teste (PCR jne) ja antigeeni teste, mis on kantud Euroopa Komisjoni vastavasse nimekirja;
 • pädeva asutuse poolt väljastatud tõend, mis kinnitab koroonaviiruse läbipõdemist viimase 11-180 päeva jooksulTõendid peavad olema hispaania, inglise, prantsuse või saksa keeles. Kui seda ei ole võimalik nendes keeltest hankida, peab tõendavale dokumendile olema lisatud ametliku asutuse tehtud tõlge hispaania keelde.

Vaktsineeritust, koroonaviiruse läbipõdemist ja negatiivset testitulemust saab tõendada ELi COVIDi digitõendiga. PCR testi tulemus, vaktsineerimise tõend ja läbipõdemise kinnitus on saadaval allalaadimiseks/välja printimiseks www.digilugu.ee lehel.

Ilma inglisekeelse tõendita reisijat pardale ei lubata.

Lisainfo Hispaaniasse sisenemise tingimuste kohta – Hispaania tervisministeeriumi lehelt siin ja Travel Safe lehelt siin (Travel Safe).

Testi saab teha nt. SYNLAB, MEDICUM või CONFIDO tervisekeskuses, test on tasuline (hind orienteeruvalt 60 eur).

KOHUSTUSLIK FCS-vorm – ANKEET ASUKOHA MÄÄRAMISEKS

NB! maksimaalselt 48h enne Hispaaniasse saabumist on kõikidel riiki sisenejatel vaja täita FCS-vorm, mis tuleb esitada riiki sisenemisel.

Kõik reisijad, kes lendavad Tenerifele on kohustatud mitte varem kui 48 h enne lendu täitma ankeedi ja saama QR koodi https://www.spth.gob.es/
QR kood peab olema salvestatud telefoni või kaasas väljaprindituna.

Hispaania riigisisesed piirangud: Tenerifel on alates 6. eluaastast kohustuslikud kanda maski siseruumides ja ühistranspordis (vajalik meditsiiniline mask), alates 26.06.2021 ei ole maski kandmine kohustuslik õues, kui on võimalik hoida 1,5 meetrist sotsiaalset distantsi. Nõude rikkumise eest on kehtestatud trahv.

Täpsem info kehtivate nõuete kohta: https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/

NB! Alates 21.04.2021 on vajalik täita enne tagasilendu elektrooniliselt Eestisse tagasipöördumise piiriületaja deklaratsioon https://iseteenindus.terviseamet.ee/  Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased.
Palun hoia alles pärast ankeedi täitmist meiliga saabunud kinnituskiri! Täidetud deklaratsiooni kinnitust kontrollitakse lennujaama check-in lauas.

Piirangud Eestisse tagasi saabumisel: Eestisse saabumisel rakendub 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 150 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.
Täpne info hetke nakkuskordaja kohta on leitav Eesti Välisministeeriumi lehelt https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-liikumispiirangute-kohta-eestisse-saabujatele

Alates 01.06.2022  ei kehti riiki sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

NB! Hetkel kehtivate Türki sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/riigid/turgi/. Reeglid võivad muutuda.

Riigisisesed piirangud: mask on kohustuslik meditsiiniasutustes. 

Täpsemat teavet Türgis kehtivate reeglite kohta saab ka kohalikelt võimudelt, näiteks Türgi siseministeeriumi kodulehelt (türgi keeles).

Eesti elanikele kehtivad reeglid Türgist tagasipöördumiseks:

Kõik Eesti kodanikud ja elanikud saavad Eestisse tagasi pöörduda ilma piiranguteta.

NB! Rangelt soovituslik on siiski kõigil reisilt saabujatel teha kiirtest enne tööle või õppeasutusse minemist!

NB! Kuna info on pidevas muutuses on kõigil reisijatel KOHUSTUSLIK lugeda Eestisse saabumise reegleid: https://www.kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse/eestisse-saabujale

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel
kui  ka  saabumisel  reisisihtkohta.  Kõikide  tingimuste  õigeaegse  täitmise  eest  vastutab  klient  ise.  Vastava  tingimuse
mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata. 
NB! Nõuded lisadokumentide esitamise kohta kehtivad reisijatele vanuses 12 eluaastat ja vanem.

Reisijad, kes ei ole lõplikult vaktsineeritud ega COVID-19 haigust läbi põdenud 
Kõik reisijad, kes ei ole lõplikult vaktsineeritud ega COVID-19 haigust läbi põdenud, on kohustatud esitama negatiivse
tulemusega COVID-19 sertifikaadi PCR või antigeeni koroonatesti kohta.
-COVID-19 PCR koroonatest peab olema tehtud mitte varem, kui 72 tundi enne riiki sisenemist. 
-COVID-19 antigeeni koroonatest peab olema tehtud mitte varem kui 48 tundi enne riiki sisenemist.
-Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Portugali saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.
Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult.
Testimisele  tuleb  kaasa  võtta  sama  isikut  tõendav  dokument  (pass  või  ID-kaart),  mis  on  märgitud  registreerimisvormi (PLC form) täitmisel ja mida kasutatakse edaspidi Portugali sisenemiseks.

Reisijad, kes on lõplikult vaktsineeritud COVID-19 vastu 
Reisijad,  kes on lõplikult vaktsineeritud COVID-19 vastu, ei pea koroonatesti tegema. Vaktsineeritud reisijad peavad
reisile kaasa võtma ingliskeelse vaktsineerimissertifikaadi ning seda vajadusel esitama. Lõpliku vaktsiinidoosi saamisest
peab olema möödunud vähemalt 14 päeva (päev, millal on vaktsineerimine tehtud, ei lähe arvesse). 
-Vaktsineeritud reisijatel on vajalik  reisi  ajal  esitada  originaalkujul  ametiasutuse  poolt  väljastatud
vaktsineerimissertifikaat, millel on vajalik info inglise keeles. 
– Sertifikaadil peab olema märgitud: reisija nimi, sünniaeg, vaktsineerimise kuupäev, vaktsineerimise preparaat ning
selle dooside arv. 

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud
Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, peavad Portugali reisile kaasa võtma dokumendi, mis kinnitab, et nad on
seda haigust põdenud viimase kuue (6) kuu jooksul. Positiivsest koroonatestist peab olema möödunud rohkem kui
11 päeva ning vähem kui 180 päeva enne riiki sisenemist. 
Seda, et riiki siseneja on COVID-19 viiruse läbi põdenud, saab tõestada kolmel viisil: 
-sertifikaadiga positiivse PCR koroonatesti kohta
-sertifikaadiga positiivse antigeeni koroonatesti kohta
-EL digitaalse COVID läbipõdemise tõendiga, mille saab tasuta luua patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Tõend
peab olema väljastatud 11 päeva pärast COVID-19 positiivse testitulemuse saamist ning kehtib 180 päeva peale
selle väljastamise kuupäeva.
Testi õigeaegse tegemise eest vastutab klient ise.

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbipõdenud ning saanud lisaks ühe doosi vaktsiini
Koroonaviiruse läbipõdenud reisijad, kes on lisaks läbipõdemisele saanud ühe doosi vaktsiini (v.a. Jansseni
vaktsiin), peavad lisaks vaktsineerimissertifikaadile esitama ühe eelmainitud dokumentidest. 
– Portugal tunnistab vaktsineerimise lõpetatuks vaid peale teist vaktsiinidoosi (v.a. Jansseni vaktsiin, millele kehtib
üks doos).
Alates  10.06.2021  saab  patsiendiportaalis  digilugu.ee  endale  luua  Euroopa  Liidu  standardile  vastava  digitaalse  COVID
tõendi (COVID digitõendi), mis võimaldab Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Luua saab kolme tõendit – immuniseerimise
tõend  (vaktsineerimissertifikaat), COVID-19  läbipõdemise  tõend  või  testi  tõend  (ei kehti RAT testidele). Lisainfo
https://www.terviseamet.ee/et/covid-digitoend. Portugal aktsepteerib kõiki kolme ELi digitaalset COVID tõendit.

 •  Lisainfo testimiste kohta on leitav koroonaviiruse testimiste kodulehelt: www.koroonatestimine.ee. 
 •  Lisainfo COVID-19 vaktsineerimise kohta on leitav kodulehelt www.vaktsineeri.ee.  
 • Lisainfo Euroopa Liidu digitaalsete COVID tõendite kohta: https://kkk.kriis.ee/

PLC registreerimisvorm (Passenger Locator Card – PLC) 
Kõik reisijad sõltumata vanusest peavad Portugali reisimiseks täitma elektrooniliselt registreerimisvormi, mis on
leitav aadressilt Turismo de Portugal (portugalcleanandsafe.pt).
– Vorm tuleb täita mitte varem kui 4 päeva enne Portugali väljumist ja ainult peale registreerimist lennule. 
-PLC  registreerimisvormis tuleb esitada detailne teave oma lähtepunktist, hiljuti teistes riikides viibitud perioodi
kohta ja Portugali majutusasutuse aadressi kohta, kus reisija puhkuse ajal viibib. 
-Reisijate registreerimisvormil olevad aadressid peavad olema täielikud koos postiindeksiga (nii väljumise koht, kui
ka Portugali majutuse aadress). Portugali hotellide täieliku nimekirja koos vajalike detailidega leiate siit.
-Reisijate registreerimisvormi tuleb sisestada ka lennukoha number, mille saab peale lennule registreerimist. 
– Kui reisija teeb online check-in‘i, siis on võimalik täita PLC vorm kohe peale lennule registreerimist elektrooniliselt.
 
 
 
Kui  lennule  registreerimine  toimub  Tallinna  lennujaamas, siis tuleb vorm täita PLC  vorm  elektrooniliselt  enne
pardale  minekut.  PLC  registreerimisvormi  olekut  kontrollitakse väravas.  Soovitav  on  eelnevalt  vormiga  tutvuda
ning kirjutada välja kõik vajalikud andmed vormi täitmiseks. 

Pärast PLC-vormi  esitamist  saabub  QR-koodiga  kinnitus,  mis  tuleb  esitada  nii  Tallinna  lennujaamas,  kui  ka
Portugali lennujaama saabumisel oma mobiiltelefoni ekraanilt või paberil. QR-koodiga  kirja  avamiseks  on  vaja
parooli, milleks on dokumendi number (pass või ID-kaart), mis oli sisestatud PLC vormi täitmise

Bulgaaria reiside toimumise tingimused: 

Hetkel kehtivate Bulgaariasse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/riigid/bulgaaria/ Reeglid võivad muutuda.

Alates 01.05.2022 ei kehti Bulgaariasse sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

Piirangud Eestisse tagasi saabumisel:  Saabudes Euroopa Liidust, Euroopa majanduspiirkonnast või Schengeni alalt rakendub Eestisse saabumisel 10-päevane liikumisvabaduse piirang neile, kes tulevad Euroopa Liidu, Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on üle 75 inimese 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Täpne info hetke nakkuskordaja kohta on leitav Eesti Välisministeeriumi lehelt https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse/kellele-piirangud-kohalduvad

 

Alates 01.05.2022 ei kehti Kreekasse sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu. Samuti ei pea enam täitma deklaratsiooni (Passenger Locator Form).

Riigisisesed piirangud: siseruumides (sh ühistranspordis) on kohustuslik kanda maski.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Lisaküsimuste korral soovitame pöörduda Kreeka saatkonna poole Tallinnas. Hetkel kehtivate Kreekasse sisenemise reeglitega on võimalik tutvuda Eesti Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt rubriigis: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/kreeka/ Reeglid võivad muutuda.

NB! Kuna info on pidevas muutuses on kõigil reisijatel KOHUSTUSLIK lugeda Eestisse saabumise reegleid: https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse/kellele-piirangud-kohalduvad

Alates 05.06.2021 ei nõuta enam Montenegrosse sisenemiseks Euroopa Liidust saabuvatelt lennureisijatelt riiki sisenemisel
koroonaviiruse PCR-testi tegemist. Samas ei ole pandeemia Eestist ega mujalt maailmast kadunud ning seetõttu on
vaktsineerimata ja Covid-19 viirust mitte põdenud reisijatel äärmiselt vajalik teha enne reisi PCR-test (kurguloputusega või
ninaneelust) või antigeeni kiirtest, et veenduda enese ja kaasreisijate tervise ohutuses ning puhata muretult. Eelnimetatud
testide alternatiiviks on võtta reisile kaasa COVID-19 immuniseerimise tõend või COVID-19 läbipõdemise tõend.
Testimine on vajalik, et

 •  veenduda negatiivse testitulemusega enda ja kaasreisijate ohutuses;
 •  vähendada sihtkohas eneseisolatsiooni sattumise riski;
 • olla vastutustundlik reisija ja näidata üles head tahet ohutumaks reisimiseks;
 • kehtiks varasemalt soetatud lisateenus COVIDi Paus;
 • kehtiks COVID-19-kaitsega kindlustus. Osadele kindlustuslepingutele COVID-19 kaitse ei laiene, kui enne reisi ei ole
  tehtud nõuetekohane koroonaviiruse PCR-test.

Hetkel kehtivate Gruusiasse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gruusia/  Reeglid võivad muutuda.

Alates 10. eluaastast on kõigil, kes soovivad riiki siseneda kohustus esitada üks kahest dokumendist:

 • koroonaviiruse mistahes tüüpi täies mahus läbitud vaktsineerimise kohta tõend (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos)NB! Kui koroonaviirus on läbi põetud ning seetõttu saadud vaid 1 doos vaktsiini, tuleb piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivne PCR testi sertifikaat (aktsepteeritakse PCR-testi, mis ei ole vanem kui 72h  riiki sisenemisel). 
 • koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivne PCR testi sertifikaat (aktsepteeritakse PCR-testi, mis ei ole vanem kui 72h riiki sisenemisel). Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR-test.
  Testile saab registreerida meie kohaliku esindaja kaudu, testi hind vastavalt:
  – testi võtja tuleb hotelli – 35 USD per reisija
  – reisija viiakse testi tegema laborisse – 30 USD per reisija (edasi-tagasi transfeer on hinnas).

Alla 10-aastased ei pea Gruusiasse sisenemisel koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati PCR- testi kohta esitama ning nad on vabastatud ka kohapealsest testimisest (3. päeval pärast piiriületust).

Ilma inglisekeelse tõendita reisijat pardale ei lubata.

GRUUSIASSE SISENEMISE ANKEET:
Enne lennu väljumist tuleb täita spetsiaalne e-vorm
aadressil https://registration.gov.ge/pub/form/8_protocol_for_arrivals_in_georgia/tk6157/
Ankeedis tuleb loetleda oma eelneva 14 päeva reisimise ajalugu ning teatada Gruusias viibimise asukoht.

Gruusia riigisisesed piirangud, mis kehtivad üleriigiliselt:
– maski kandmine avalikes siseruumides ja väljas on kohustuslik;

Login

TOP

pakkumised

parima hinnaga

Kontakt andmed

Kommentaar

siin saad määrata, kuhu soovid minna, millal ja mis ajaks, kui palju inimesi reisi plaanib, anda märku oma erisoovidest või esitada muu küsimuse

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email