Overview

ealinn: Sofia
Riigikeel: bulgaaria
Valuuta: Bulgaaria lev
Lend Tallinnast: ~ 3 tundi

Bulgaaria on Kagu-Euroopa aktiivselt arenev ja eristuv riik. See riik on uskumatult mitmekülgne: siit leiate merekeskuste päikeselised rannad, lumega kaetud suusanõlvad, maalilised looduspargid, iidsed varemed, veetlevad vanalinnad, maitsva köögi ja suurepärased võimalused täiskasvanute tervisele kosutamiseks ning lastega aja veetmiseks.

Rannapuhkus
Kohalikke mereäärseid kuurorte peetakse Euroopa parimateks. Kuulsamad mereäärsed kuurordid on Päikeserand, Kuldsed Liivad, Albena, Nessebar ja Sozopol. Paljud Bulgaaria rannad on tähistatud Euroopa keskkonnasõbralikkuse märgisega – sinine lipp. Rannad on hästi varustatud, kaetud peene kuldse liivaga, sisenemine merre on õrn, vesi on mugava temperatuuriga. Mõnes rannas on tumedam liiva, kus on palju rauasisaldust. Sellisel liivakoostisel on ravivad omadused, mis on puhkajatele uskumatult kasulik.
Bulgaarias algab ujumishooaeg mai lõpus ja lõpeb septembris. Keskmine õhutemperatuur on + 28 ° C, kuid mõnel aastal võib see tõusta + 40 ° C-ni. Bulgaaria rannad on liivased. Suusahooaeg algab detsembris ja kestab veebruari keskpaigani. Talvisel ajal langeb temperatuur -6 ° C … -10 ° C-ni ja tuleb maha suur hulk lund ning mõnikord langeb õhutemperatuur kuni -30 ° C-ni.

Lastega puhkus
Bulgaaria rannikul pole peaaegu kunagi suuri laineid, mis muudab selle sihtkoha ideaalseks lastega peredele. Rannad on liivased ja sissepääs vette on lauge. Lisaks merele saab lapsi lõbustada veeparkides, mida on riigis mitu. Ja Sunny Beachi kuurordis on suur atraktioonide park, kus on vaatamisväärsused igale maitsele, paljudes hotellides on hea laste animatsioon, lastebasseinid ja mänguväljakud koos atraktsioonidega.

Suusapuhkus
Kuulsamad mägikuurordid on Bansko, Pamporovo ja Borovets.
Suusakuurortid asuvad Bulgaaria kõrgeimates mägedes – Rhodope, Pirini ja Rila harjal, 900 – 2600 meetri kõrgusel merepinnast. Peaaegu kõik need sobivad igasuguse oskustasemega suusatajatele, kõigi raskuskategooriate nõlvadega, samuti väga taskukohaste hindadega suusakoolidele. Siinne suusahooaeg kestab tavaliselt novembrist märtsini ja mõnikord ka aprilli alguseni.

Vaba aeg
Aktiivsete turistide jaoks on Bulgaarias ka palju ajaveetmise võimalusi.Bulgaaria on kuulus oma rahvusparkide poolest, neid on riigis üksteist. Ökoturistide seas on kõige populaarsemad Rila rahvuspark, Pirini rahvuspark, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja, Belogradchiki kivimite park ja Bulgaaria rahvuspark, mis ulatub Sofia lähedal Vitosha mäel. Need kohad sobivad ideaalselt ökoturismi jaoks. Ratsutamis- ja jalgrattamatkad on külaliste seas samuti väga populaarsed.

Köök
Bulgaaria köök on Kagu-Euroopa gastronoomia silmapaistev esindaja ja on kuulus oma erilise mitmekesisuse poolest. Suhteliselt soe kliima ja mitmekesine geograafia on loonud suurepärased tingimused mitmesuguste köögiviljade, kaunviljade, ürtide ja puuviljade kasvatamiseks, mis on kohalike roogade peamised koostisosad.

Explore

SUVI 2024
Burgas, Bulgaaria - 7 ööd
7 days31
5
Burgas, Bulgaria
435
Avastage
7 days20
5
Varna, Болгария
405
Avastage

Login

TOP

pakkumised

parima hinnaga

Kontakt andmed

Kommentaar

siin saad määrata, kuhu soovid minna, millal ja mis ajaks, kui palju inimesi reisi plaanib, anda märku oma erisoovidest või esitada muu küsimuse

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in

Address

184 Mayfield St. Hopewell
Junction, NY 12533

Phone

Email